Ka mandariine tuleb pesta

Mandariine tuleks kindlasti enne koorima asumist pesta

Juba ongi käes kauaoodatud mandariini hooaeg. Lapsevanemate rõõmuks maitsevad need pisipõnnidele pea sama hästi kui maiustused. Ka meie hoiulastele meeldib mandariinidega maiustada. Kindlasti on see tervitatav, kuid tähelepanu tuleks pöörata sellele, mil viisil mandariine lapsele pakkuda, et see tervisele kahjulikuks ei osutuks.

mandariinid

Seda, et puuvilju tuleb enne söömist pesta, teavad ka lapsed, aga kahjuks unustatakse jõulude ajal saabuvas „mandariinihulluses“ sageli ära, et ka tsitruselised on puuviljad ning vajavad enne sööki pesemist.

Miks?

Olenemata tõsiasjast, et mandariinide viljaliha katab kollane hästilõhnav koor, ei suuda me magusaid vilju ilma puudutamata koorida. Seega korjame pesemata koorelt mustuse oma näppude külge ja sealt edasi pistame mustade näppudega puhta mandariini otse suhu.

Pesemata koorelt satub nii suhu ka mandariinidele pritsitud riknemisvastaseid ja putukaid tapvaid aineid, tolmu, säilitusvaha ja kõikvõimalikku mustust.

TÄHELEPANU! Kõige kasulikum on mandariine pesta enne söömist hoolikalt sooja vee ja harjaga. Tõhusalt hävitab koorel olevaid pisikuid üle 70-75°C vesi. Eriti oluline on pesta puuviljade nn sabaosa, kuhu kemikaalid kipuvad kuhjuma.

 

http://www.bioneer.ee/eluviis/tarbimine/aid-2822/J%C3%95ULUNIPID%3A-Kas-teie-pesete-mandariine-

 

Tule tutvu meie lastehoiuga!

Tags: , , , ,