KODUKORD

ÜLDINFO

 
– Lolo Pepe Lastehoid on avatud tööpäeviti kell 08.00 – 18.00.
– Riiklikel pühadel on lastehoid suletud.
– Päevahoiu õppekeel on eesti keel.
– Lapsevanemal palutakse täita ankeet lapse tervisliku seisundi, oskuste, harjumuste ja vajaduste kohta. Nii saame vajaliku informatsiooni lapse paremaks tundmaõppimiseks ja iga lapse eripäradega arvestamiseks.
– Lapse tulekul päevahoidu ei pea laps oskama ise süüa, riietuda ega potil käia. Koos hoidjatega hakatakse neid asju üheskoos harjutama. Lastehoidu tulles informeerige meid ka oma lapse hommikusest tujust, nii saame sellega kohe arvestada.
– Laps võib hoidu kaasa võtta oma kaisukaru või mõne muu lähedase mänguasja.
– Selgitage lapsele, et oma mänguasja kaasa võtmisel kehtib põhimõte: “Ma ei ole kade ja luban ka teistele”.
– Laps võib päevahoidu kaasa võtta mänguasju, kuid mitte kalleid ja õrnu mänguasju. Samuti ei tohi kaasa võtta mõõku, püstoleid, nuge ja teisi ohtlikke esemeid. Hoidja ei vastuta mänguasja kadumise või purunemise eest.
– Lapse huvides (sageli muutub käitumine ja tuju) peaks ka hoidja teadma suurematest muutustest ja erakordsetest sündmustest perekonnas (õe või venna sündimine, vanemate lahutus vms.).
– Palume lapsevanemal koheselt teavitada oma kontaktandmete muutumisest.

LAPSE TOOMINE JA VIIMINE PÄEVAHOIDU

– Hommikusööki pakume alates kella 09:00-st, seega ootame lapsi lastehoidu kindlasti enne kella 9-t.
– Lapse hilinemisest või puudmisest palume vanematel teavitada laste päevahoidu hiljemalt sama päeva hommikul kella 8.45-ks lastehoiu rühmatelefonil 56 939 917.
– Lapse turvalisuse tagamiseks annab lapsevanem lapse isiklikult hoidjale üle.
– Lapsevanem võib lapse hoidu tuua ja ära viia endale sobival ajal, kuid aeg tuleb valida selliselt, et see ei segaks rühma päevakava.  Soovitame laps tuua lasteaeda hiljemalt õppetegevuse alguseks.
– Kui lapsele tuleb järele keegi teine peale vanemate, palume sellest hoidjaid eelnevalt teavitada.
– Lapsele tullakse järgi hiljemalt 10 minutit enne lastehoiu sulgemist (hiljemalt 17.50), et jääks aega lapse riidesse panemiseks.

SÖÖMINE

– Meie päevahoid näeb ette kolme söögiaega: hommikusöök, lõunasöök ning õhtuoode. Hommikusöökideks on erinevad hommikupudrud, lõunasöögiks soe praad/supp ja magustoit ning õhtuooteks kergem pala (jogurt, puuvili).
– Õhtul saab lapsevanem lastehoiu stendilt infot, mida ja kuidas laps päeva jooksul sõi.

RIIETUS JA HÜGIEENITARBED

– Palume lapsele hoidu kaasa panna vahetusjalanõud (kõige paremad on rihmikud, võimlemise sussid, või nahast tallaga suss-sokid, et välistada põrandal libisemist). Soovitatavad ei ole sellised jalanõud, mis ei püsi lapsel jalas (kannaosata rihmikud või sussid).
– Õueriided peavad olema valitud vastavalt aastaajale ja ilmastikule.
– Riided peavad olema  ohutud ( nt üleriietel ei tohiks olla pikki nööre, aasasid, takerduvaid salli).
– Soovitame riided ja jalanõud varustada lapse nimega, et midagi vahetusse ega kaduma ei läheks. Hommikul riputab lapsevanem lapse riided nimelisele nagile.
– Riided olgu sellised, mille määrdumise korral ei tule probleeme.
– Lapsel olgu kapis tagavarariided (aluspüksid, t-särk, sukapüksid või mingid muud püksid, dressipluus) ja lisaks lõunaune jaoks tuduriided.
– Igal lapsel peab olema isiklik kamm ja taskurätikud.
– Kui laps kasutab mähkmeid, palume vanematel lastehoidu mähkmed kaasa tuua. Mähkmed pannakse lapse isiklikku hoiukappi, kust hoidjad vajadusel need kätte saavad.
– Hoidjad teavitavad ka vanemaid kui mähkmed hakkavad kapist otsa saama.

UNEAEG

– Pisikeste puhkeaeg on 12.30-15.00.
– Reeglina ei äratata lapsi uneajal. Vajadusest lõunal laps hoiust ära viia, teavitab lapsevanem hoidjat hommikul või enne puhkeaja algust telefoni teel.

PROOVIPÄEV

– Hommikusöök on meil kell 9, seega võiks laps jõuda meile umbes pool tundi varem, et natuke kohaneda ja siis juba teistega koos hommikusööki sööma hakata.
– Kui vanem soovib, võib ta lapsega koos natuke mängida. Väga pikalt ei ole vajadust vanemal lapsega hoius olla, sest siis saavad meie hoidjad lapsega paremini kontakti. Kindlasti ei pooldata seda, et vanem lahkuks nii, et ta ei ole lapsele seda selgitanud ja jätnud lapsega head aega.  Soovitame lapsele järgi tulla peale lõunasööki, et esimene päev ei läheks kohe väga pikaks.
-Kõiges lepitakse lapsevanemaga siiski personaalselt kokku ja lähtutakse igast lapsest individuaalselt.

LAPSE HAIGESTUMINE

– Haigeid lapsi palume teiste laste tervise nimel päevahoidu mitte tuua. Palaviku ja halva enesetundega laps ei jaksa lastehoius olla, samuti on oht nakatada teisi lapsi. Hoidja ei anna lastehoius vanema poolt kaasa pandud rohtusid, ega luba ka lapsel neid iseseisvalt sisse võtta.
– Võimalusel hoidke last ka peale haigust mõnda aega kodus, sest sel ajal on laps vastuvõtlik nakkustele.
– Teavitage hoidjat alati ka haiguse kahtluse või halvasti möödunud öö (nutuhood, oksendamine vms.) korral.
– Kui laps haigestub lastehoius võtame Teiega kohe ühendust.

Lastehoiu kodukorra reeglite korduval rikkumisel on lastehoiul õigus leping ennetähtaegselt ühepoolselt lõpetada.
Tutvu ka meie PÄEVAKAVAGA