MARIANNE

Juhataja

IMG_5368Olen 2 väikese tütre ema ja ümbritsetud alati lastega, ükskõik kus ma olen või mida teen. Tänu sellele olen õppinud vaatama maailma ka läbi lapse silmade. Olen õppinud nautima päeva ja hetke sellisena nagu need on, mitte sellistena nagu need oleks võinud olla. Erialalt olen personalijuht (töötanud sel alal palju aastaid), kuid viimaste aastatega, mil mu elu on täitunud tohutu rõõmuga, mida pakuvad üksnes lapsed, olen mõistnud, et ma ei soovi, et see aeg mööduks. Kui oma lapsed kasvavad, siis Lolo Pepe kaudu jäävad mulle alati “mu enda pisikesed” lapsed alles, sest Lolo Pepe lapsed on justkui mu enda lapsed – olen loonud neile keskkonna, mida sooviksin ka enda lastele ning valinud lapsehoidjad, kelle hoolde usaldaksin ka enda lapsed.

Idee luua Lolo Pepe lastehoid sündiski mu enda ja minu pere vajadusest. Ma ei leidnud kohta, kuhu oleksin oma lapsed usaldanud. Kuna südamerahu on hindamatu väärtusega, oli ainus võimalus luua lastele sobiv koht ise. Oman ka lapsehoidja kutsetunnistust ning olen läbinud põhjaliku esmaabi koolituse. Lolo Pepe’s töötan juhatajana ning puhkuste asendajana.

Armastan laste siirust, hellust ja võimet tunda rõõmu pisiasjadest. Nagu meie hoius seinal ka kirjas, siis lastel ei ole seitset maailma imet, neid on seitse miljonit. Koos neid imesid avastada on kirjeldamatult hea ja uhke tunne. Töö lastega on kõige tänuväärsem töö ning positiivne kogemus kollektiivist paneb aluse tugeva isiksuse kujunemisele.

 

PAULA

Lapsehoidja (lapsehoolduspuhkusel)

IMAG0436Olen iseloomult aktiivne, avatud ja hea suhtlemisoskusega rõõmsameelne lapsehoidja. Vanemad ütlevad, et olen ideedegeneraator. Tegelen naiste saalihokiga ja meeldib olla aktiivne. Olen lõpetanud Tallinna Pedagoogilises seminaris lapsehoidja eriala ning on läbitud põhjalik esmaabi koolitus.

Minu lapsehoidmiskogemus ulatub 10 aasta taha, mil hakkasin hoidma mõne tunni haaval tuttavate üheksakuust last. Olen olnud tema lapsehoidja nüüdseks palju aastaid ja sellest kujunes välja minu huvi laste vastu. Aasta aega olen olnud ühes peres hoidja kahele lapsele, nelja aastasele ja kahe aastasele ning veel ühes peres, kus kasvamas samuti kahe aastane laps. Veel olin aasta aega lapsehoidja peres, kus on kaks last – ühene ja kolmene. Sain kogemuse tegeleda ja kanda vastutust mitme pisikese lapse eest korraga. Kogesin, kuidas lastega reisil käia: olin perega kaasas mitmel välisreisil, kus minu vastutada oli kõik lastega seonduv. Sain nende ülesannetega hästi hakkama ja pere oli minuga väga rahul. Mulle usaldati lapsed ka pikemaks ajaks üksinda hoidmiseks, näiteks kui lapsevanemad nädalasel pulmareisil viibisid, siis hoidsin kahte last korraga. Samuti olen saanud kogemuse hoida nelja last neli ööpäeva. Olen olnud lapsehoidja praktikal ka lastehoius nimega “ Lahe Koht”, kus olin kasvatajaks 1,5-3,5 aastastele lastele. Tunnen, et tulen selle tööga väga hästi toime ning see pakub mulle suurt rõõmu tuues mu ellu palju päikest.

Oskan lastele leida nende eale vastavad tegevused, et neil igav ei oleks. Olen käinud oma hoiulastega näiteks koos seenel, marjul ja kaasanud neid igapäevastesse toimetustesse, et arendada laste teadmisi ja silmaringi. Mul on oskus lapsed end kuulama panna ja muuta tegevused nende jaoks kaasahaaravaks. Olen kannatlik, ei nõua lastelt võimatut ning minu pingetaluvus on kõrge.

Suur rõõm on töötada valdkonnas, mida ma armastan. Usun, et suudan edukalt rakendada oma seniseid teadmisi ja kogemusi ning nendele toetudes pakkuda Lolo Pepe lastevanematele kvaliteetset teenust ning ka ise seeläbi veelgi õppida ja areneda.

Parim kingitus on lapse naeratus!
 

KAI

Lapsehoidja

kaiKohe peale keskkooli lõppu läbisin ma aastase lapsehoidja koolituse ning nüüdseks olen lastega tegelenud juba 6 aastat. Oman ka lapsehoidja kutsetunnistust ning olen läbinud esmaabikoolituse.

Alustasin oma tööd spordiklubi lastetoas, kus puutusin kokku lastega, kes olid väga erinevas vanuses. Lisaks olen lapsi hoidnud mitmes peres, kellega siiani hästi läbi saan ja võimalusel abistan. Vaatamata sellele, et vahepeal lõpetasin ka kaubandusökonoomika eriala otsustasin siiski asuda tööle lastehoidu. Töötasin eelmises hoius kokku 2,5 aastat ning see andis veelkord kinnituse, et armastan oma tööd ja lastega tegelemist üle kõige.

Olen kokku puutunud igas vanuses lastega, kuid pean tunnistama, et sõimeealiste lastega tegelemine on minu jaoks kõige südamelähedasem. Mulle meeldib laste siirus ja toredus. Leian, et nende naer ja rõõm on väga nakkav, mis teeb lastega töötamise parimaks. Olen alati nendega hea kontakti leidnud, püüdes pakkuda sooja ja sõbralikku keskkonda, kus kasvada ja areneda. Annan endast parima, et lastel oleks Lolo Pepes tore ja et nad kõik tunneksid end lastekollektiivis võimalikult hästi ja turvaliselt!
 

JAANA

Lapsehoidja

19848785_1481894411875412_682739528_n-2

Alustasin oma teekonda lasteaias kasvataja abina, sõimes ja lisaks hoidsin ka lapsi lisatööna põhitöö kõrvalt. Vahepeal jõudsin ka soome-eesti perre lapsehoidjaks, kus oli kolm poissi  ja kuuekuune beebi. Kokku olen lastega tegelenud nüüdseks juba 10 aastat. Olen proovinud vahepeal ka teisi ameteid, kuid laste hoidmine on see, mis on südamelähedaseks jäänud ning teeb õnnelikuks..

Mulle meeldib töö lastega – see on  suur väljakutse! Igapäev on erimoodi ja see on põnev. Minu suurim soov on olla lastele hea sõber, lohutaja ja abistaja ning olla neile toeks. Lastega töötades saan ka ise alati midagi tagasi – kui nad näiteks hommikuti tulevad ja jooksevad kallistama, siis see on see, mis päeva alati heaks ja eriliseks teeb ning päikese särama paneb. :)
Kingi lapsele natuke armastust -saad selle kuhjaga tagasi!

 
 
 
 
 

NELE

Lapsehoidja

NeleLapsehoidmisega alustasin umbes viis aastat tagasi. Eelnevalt õppisin Maaülikoolis, kuid mõistsin, et eriala ei ole mulle sobiv ning otsisin uusi väljakutseid. Leidsin lapsehoidjakoolituse „Igale lapsele oma Meeri Poppins”, mille vältel läbisin ka praktika lasteaias ja esmaabi koolituse. Koolituse jooksul sain aru, et lastega tegelemine ongi minu jaoks ning tulevikus sain sellele üksnes kinnitust.

Praktikal tegelesin 5-6 aastastega, kuid peale seda asusin tööle lastehoiu sõimerühma. Vahel oli tarvis käia asendamas ka lasteaia rühmades, kus oli lapsi igas vanuses. Olen olnud lapsehoidja ka mitmes peres, kus minu igapäevasteks kaaslasteks olid väikesed poisid ja tüdrukud. Tööks seda ei saanudki nimetada, sest aeg möödus lõbusalt: meisterdades ja joonistades, külastamise ka loomaaeda, käisime teatris ja kinos ning erinevatel mänguväljakutel. Lapsed käivad nüüdseks lasteaias, kuid meievaheline koostöö jätkub peredega endiselt.

Lastega koos olles on minu eesmärgiks luua neile positiivne ja turvaline keskkond. Soovin kõigile võrdselt tähelepanu pöörata, jõuda laste südameteni ja mis põhiline – väärtustada last.

Olen kannatlik ja mõistan, et lapsed vajavad aega ja rutiini. Suudan laskuda nö „lapse tasemele” ja teha nendega koos igasuguseid lõbusaid ja arendavaid tegevusi. Olen avatud ka koostööks vanematega. Leian, et meeldiva koostöö aluseks ongi üksteise austamine,väärtushinnangute aktsepteerimine ja kompromisside leidmine. Kõike seda soovin pakkuda ka Lolo Pepe lastehoius.

 

 

Vaata ka lastehoiu PILTE